České státní symboly

vlajka.gni.czČlánky → Slovenský státní znak

Přidáno: 23. 09. 2005 | Trvalý odkaz | Komentáře


Státní znak Slovenské republiky tvoří na červeném ranogotickém stítu dvojitý stříbrný kříž, vztyčený na středním vyvýšeném vršku modrého trojvršší. Ramena kříže jsou na koncích rozšířené a vyhloubené, vrchy jsou oblé.

Státní znak se vyobrazuje barevně. Výjimečně, pokud to není z objektivních důvodů možné anebo vhodné, je možno od barevného vyobrazení upustit.

Stříbrnou barvu dvojitého kříže ve státním znaku je možné při jeho barevném vyobrazení nahradit i barvou bílou.

Za státní znak se považuje i jeho jednobarevné grafické zobrazení a nebo stvárnění z kovu, kamene, z keramického či z jiného materiálu, které svým vyobrazením zodpovídá vyobrazení státního znaku.

Slovenská verze :)
(1) Štátny znak Slovenskej republiky (Ďalej len "štátny znak") tvorí na červenom ranogotickom štíte dvojitý strieborný kríž, vztýčený na strednom vyvýšenom vŕšku modrého trojvršia. Driek a ramená kríža sú na koncoch rozšírené a vhĺbené, vrchy sú oblé.

(2) Štátny znak sa vyobrazuje farebne. Výnimočne, ak to nie je z objektívnych dôvodov možné alebo vhodné, možno od farebného vyobrazenia upustiť.

(3) Striebornú farbu dvojitého kríža v štátnom znaku možno pri jeho farebnom vyobrazení nahradiť i bielou farbou.

(4) Za štátny znak sa považuje aj jeho jednofarebné grafické zobrazenie alebo stvárnenie z kovu, kameňa, z keramického či z iného materiálu, ak svojím vyobrazením zodpovedá vyobrazeniu štátneho znaku.


Sdílet: (otevření do nového okna)

Facebook Google +

Přidat komentář

Přezdívka/jméno: (nutno vyplnit)Váš email: (nutno vyplnit)Zpráva: (nutno vyplnit)Pro kontrolu vypočtěte: 30 - 10 =


Uložené komentáře

K tomuto článku nebyly do této chvíle přidané žádné komentáře. Buďte prvními, co článek okomentují...