České státní symboly

vlajka.gni.czČlánky → Státní pečeť SR

Přidáno: 24. 09. 2005 | Trvalý odkaz | Komentáře


Státní pečeť Slovenské republiky je okrouhlá. V jejím středu je vyobrazený státní znak, přičemž barvy znaku jsou vyznačené heraldickým šrafováním. Okolo státního znaku je do kruhu umístěný nápis (kruhopis) Slovenská republika. V dolní části kruhopisu státní pečeti je lipový lístek. Průměr státní pečeti je 45 mm.

Státn ípečeť se používá na originál listiny ústavy a ústavních zákonů Slovenské republiky, mezinárodních smluv, pověřovacích listin diplomatických zástupců a v dalších případech, ve tkeréch je její použití obvyklé.

Pečetidlo státní pečeti uchovává prezident republiky.

Slovenská verze :)
Štátna pečať Slovenskej republiky (Ďalej len "štátna pečať") je okrúhla. V jej strede je vyobrazený štátny znak, pričom farby znaku sú vyznačené heraldickým šrafovaním. Okolo štátneho znaku je do kruhu umiestnený nápis (kruhopis) Slovenská republika. V dolnej časti kruhopisu štátnej pečate je lipový lístok. Priemer štátnej pečate je 45 mm.

Štátna pečať sa používa na originál listiny ústavy a ústavných zákonov Slovenskej republiky, medzinárodných zmlúv, poverovacích listín diplomatických zástupcov a v Ďalších prípradoch, v ktorých je jej použitie obvyklé.

Pečatidlo štátnej pečate uschováva prezident Slovenskej republiky.


Sdílet: (otevření do nového okna)

Facebook Google +

Přidat komentář

Přezdívka/jméno: (nutno vyplnit)Váš email: (nutno vyplnit)Zpráva: (nutno vyplnit)Pro kontrolu vypočtěte: 30 - 10 =


Uložené komentáře

K tomuto článku nebyly do této chvíle přidané žádné komentáře. Buďte prvními, co článek okomentují...