České státní symboly

vlajka.gni.czČlánky → Státní vlajka SR

Přidáno: 23. 09. 2005 | Trvalý odkaz | Komentáře


Státní vlajka Slovenské republiky se skládá ze třech podlouhlých pruhů - bílého, modrého a červeného, stejné šířky, uspořádaných pod sebou. Na přední polovině listu státní vlajky je umístěn státní znak.

Státní znak na státní vlajce je stejně vzdálen od horního, předního a spodního okraje státní vlajky a jeho výška se rovná poloviční výšce státní vlajky. Na styku štítu s bílou barvou je bílý lem, šikorý jednu stotinu délky státní vlajky. Ve státním znaku na státní vlajce se nepoužívá žádná obrysová linka. Poměr státní vlajky je 2:3.

Slovenská verze :)
Štátna vlajka Slovenskej republiky sa skladá z troch pozdĺžnych pruhov - bieleho, modrého a červeného, rovnakej šírky, usporiadaných pod sebou. Na prednej polovici listu štátnej vlajky je umiestnený štátny znak.

Štátny znak na štátnej vlajke je rovnako vzdialený od horného, predného a spodného okraja štátnej vlajky a jeho výška sa rovná polovici výšky štátnej vlajky. Na styku štítu s inou ako bielou farbou je biely lem, široký jednu stotinu dĺžky štátnej vlajky. V štátnom znaku na štátnej vlajke sa nepoužíva žiadna obrysová linka. Pomer strán štátnej vlajky je 2:3.


Sdílet: (otevření do nového okna)

Facebook Google +

Přidat komentář

Přezdívka/jméno: (nutno vyplnit)Váš email: (nutno vyplnit)Zpráva: (nutno vyplnit)Pro kontrolu vypočtěte: 30 - 10 =


Uložené komentáře

K tomuto článku nebyly do této chvíle přidané žádné komentáře. Buďte prvními, co článek okomentují...